Categories

Top sellers

Specials

Keszegezni kajakból?

Keszegezni kajakból?

Sokan gondolhatják, hogy kajakból csak pergetve, ragdozó halakra lehet horgászni. Alapvetően valóban ez a fő irányvonal, de ez nem jelent kizárólagosságot. Arra gondoltam, hogy miért ne próbálhatnánk ki, hogy hogyan használható a Jackson kajak egy balatoni keszegezésre.

 

Természetesen a Big Tuna lett a kiválasztott kajak. Ennek roppant egyszerű oka volt, a kisfiam is velem akart jönni. A kiszemelt keszeg a bodorka volt. Azért a kíváncsiság és némi kétely ott motoszkált a fejemben. Etetőanyag, pótszerelék, haltartószák....Hol fog mindez elférni?

 

Elérkezett az indulás pillanata. Vízre tettük a kajakot, és bepakoltunk. A két ülés és a két személy ellenére az etetőanyagos vödör és a szerelékes táska a gyűrűs verszenyszákkal együtt is elfért előttem úgy, hog még rendesen evezni is tudtam. A botok elöl, a kisfiamnál utaztak. Így utólag belegondolva érdemes lett volna lefotózni, de sajna kora reggel egyedül voltunk a vízparton, így  ez most elmaradt.

 

Megérkezve a kiszemelt helyre - ami egy kagylópad körülbelül 3 méteres vízmélységgel - jöhetett a horgonyzás. Mivel fontos volt, hogy egy helyben horgásszunk az etetés miatt, így két horgonyt használtunk, mintha csónakkal mentünk volna. Horgonyzást követően jöhet az etetés. Mivel elég közel ültünk egymáshoz a kajakban, egy etetést csináltam. Az etetőanyagot nem kell túlbonyolítani, a lényeg, hogy a fenéken bontson, és sok csemegekukoricát tegyünk bele. Élőanyagot nem használtunk, mert nem akartunk dévérkeszeget fogni, illetve igekeztünk szelektálni a halak méretét.

 

A kisfiam kezébe eyg 5 méteres spiccbot, az enyémbe pedig egy 4 méteres matchbot került. Ezzel a két felszereléssel kényelmesen meg tudtuk horgászni a közös etetésünket.

 

 

7 Comments